מאמרים

להרוויח כסף מתחביבים ותיירות

בעולם שבו בני האדם נמצאים במצב מתמיד של גירויים ופיתויים שימלאו את שעות הפנאי שלהם,השכילו רבים להבין שהתחביבים השונים שפיתחו עם השנים הם דרך מעולה להפיק מהם קצת יותר מאשר האושר של העברת הזמן וסיפוק עצמי יצירתי.

לרבים מאיתנו יש תשוקה נוספת מאשר עבודתנו. חלקם הגדול של האזרחים בשוק העבודה כלל וכלל אינם מרגישים מסופקים מעבודתם. התחביבים שרכשו במשך השנים הפכו לאהבתם והצליחו להרגיע את סבל העבודה היום יומי.

אחד מהם הוא ג'קי בץ הנודע, סוחר עתיקות שהפך את תחביבו שהיה עוסק בו בשנות הפנאי לעסק רווחי ידוע ומפורסם בעזרת החנות הוירטואלית של אי ביי.

פרסום מוצרים אלו באי ביי יצרו וויב ענק מצד הרוכשים הפוטנציאליים. ג'קי עצמו הציג למכירה יותר מ 200 פריטים שונים שאסף במשך השנים למכירה. לדבריו ישראל היא שוק קטן מדי למציאת רוכשים לחפצי האספנות שלו לכן החליט להציבם באי ביי. בץ משקיע כ 300 דולר בחודש לא כולל העמלות בסך % 3 שהאתר גובה ממנו מכל עסקה. בץ טוען תמיד שאיביי מתאימה לקהל אספנים מביני עניין", מי שיודע לחפש את הפריטים הנכונים.

בץ איננו היחיד שהפך את תחביבו לעסק ריווחי. פרסום בגוגל הראה כי איביי הפך ממזמן מאתר מכירות לקריירה שנייה לאספנים שוליים שאספנות פריטים היא התחביב שלהם ולא עיסוקם העיקרי. אך איביי הוא לא המקום העיקרי.

רבים מהאנשים שמחזיקים תחביבים שונים ומשונים הפכו אותם לרווחיים.

המשך מאמר